Basın

SEMPOZYUMLAR

Market Tasarımlarında Aydınlatma!, CarrefourSA

CarrefourSA, Tasarım Müdürü Serdar Daymaz, Market Tasarımlarında Aydınlatma başlıklı sunumuyla KMD Enerji Verimliliği Sempozyumunun 3. konuşmacısı oldu. 

Aydınlatmada tek kriterlerinin müşteri memnuniyeti ve konforu olduğunu dile getiren Daymaz, doğru aydınlatmanın müşterinin daha uzun mağazada kalması ve mağazadan memnun ayrılması konusunda önemli bir etken olduğunu vurguladı. Bunu dikkate alarak belirledikleri kriterleri; görüş konforu ve de fizyolojik ve psikolojik konfor olarak iki ana başlıkta değerlendirdiklerini söyleyen Serdar Daymaz amaçlarının müşterinin görüş ve okuma alanı konforunu sağlayan, ürünlerin doğal rengini yansıtan, parlama kontrollü homojen bir aydınlatma elde etmek olduğunu da sözlerine ekledi. 

Ayrıca mağaza içi  genel ve noktasal aydınlatma projeleri hazırlanırken değişik market formatlarına uygun farklı projeler geliştirdiklerini söyleyen Daymaz, sunumunun son bölümünde ise aydınlatma konusunda uyguladıkları tasarruf tedbirleri ve sektörden bu yöndeki beklentilerini dile getirdi.