Basın

SEMPOZYUMLAR

Blue Life ile Sürdürebilirlik, VitrA

Blue Life Sürdürülebilirlik yaklaşımıyla,  AB Çevre Ödülleri Yönetim kategorisinde aldığı ödülle Türkiye’de bir ilke imza atan VitrA, başarısının perde arkasını KMD’nin Unicera fuarı kapsamında gerçekleştirdiği Sürdürülebilirlik Sempozyumunda paylaştı.

VitrA Inovasyon ve Sürdürülebilirlik Yöneticisi Cihan Koral Malak konuşmasında,  sürdürülebilirlik çalışmalarına başlarken, tekil projelerle ilerlemek yerine bütünsel bir kavram oluşturduklarını ve  tüm sistemlerini “Mavi gezegenimiz için Blue Life”  anlayışı üzerine kurduklarını ifade etti. Yönetim, tasarım ve üretim anlayışı olmak üzere çalışmalarını üç başlık altında devam ettirdiklerini belirten Cihan Koral Malak, Blue Life Bütünsel Sürdürülebilirlik Yönetimi’nin, dünyada yapı ürünleri sektöründe, bütünsel olarak tüm  bölümlerin faaliyetlerine entegre şekilde, sürdürülebilirliği ekonomik, çevresel ve sosyal verilerle izleyen TEK sistem olduğunun da altını çizdi.

Cihan Koral Malak, sürdürülebilirlik çalışmalarının, sadece bu yıl, biri AB ödülü olmak üzere toplam yedi ödüle layık görüldüğünü, ancak kendileri için asıl gurur verici olanın, ödüle layık görülebilecek işleyen bir sistem inşa etmiş olmak olduğunu  vurguladı. Cihan Koral Malak gerçekleştirdiği sunumla yapılan çalışmalar hakkında katılımcılar için somut örnekler de verdi.