Basın

HABERLER

Tüm Haberler

Perakendeciler teknoloji konuşmak için bir araya geldi

Perakende sektörünün vazgeçilmezi teknolojideki son gelişmeleri ve örnek uygulamaları izlemek için, perakendeciler çözüm ortaklarıyla buluştu

8 Ekim Perşembe günü Wyndham Grand Istanbul Levent Hotel’de gerçekleştirilen KMD Perakende Teknolojileri Sempozyumu, perakendecilerin teknoloji çözüm ortaklarıyla buluşacağı ve perakende teknolojilerindeki son gelişmeleri takip edeceği bir etkinlik olduKategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, modern perakendenin Bilgi Teknolojilerinin yarattığı imkanlar olmadan gelişemeyeceğini ve bu alanın KMD’nin en önemli çalışma konularından biri olduğunu belirtti.

Sektörün operasyonel altyapısını güçlendirici çalışmalar

KMD’nin sektörün verimliliğini artırıcı, insan kaynakları ve operasyonel altyapısını güçlendirici çalışmaları sürdürdüğünü belirten Özpamukçu; “Hayatımızın her alanına giren teknoloji, doğal olarak perakendenin de tüm işleyişinde önemli bir yere sahip. Teknolojinin bu denli hızlı gelişimi ve etkili derecede operasyonlarımızı şekillendirmesi, perakende sektörünün bilişim teknolojisi üreten, geliştiren ve servisini veren sektörlerle daha yakın irtibat kurmasına da önayak olmuştur. Gittikçe güçlenen ve yoğunlaşan iletişim ve etkileşim sayesinde, perakende teknolojileri konulu yeni bir alan oluşmaya başlamıştır. Henüz yolun başındayken sektörler arası diyaloğun güçlendirilmesi, bu alandaki sorunların daha hızlı giderilebilmesinin de önkoşulu olacaktır.” dedi.