Basın

HABERLER

Tüm Haberler

Erasmus+ proje toplantıları devam ediyor

Gıda Perakendecileri Derneği tarafından koordine edilen ve Kategori Mağazacılığı Derneği’nin desteğiyle yürüyen “Perakendecilik Alanında Yetkinliklerin Geliştirilmesi- Enhancement of Skills in Retail” Projesi, 2014 yılı Eylül ayında Avrupa Birliği Erasmus+ Stratejik Ortaklık Hibe Programında Ulusal Ajans tarafından başarılı olarak kabul edildi ve projenin yürütülmesi için fon tahsis edildi. 2016 yılı Ağustos ayında tamamlanacak proje çerçevesinde, Türk perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu temel perakende eğitimi online olarak verilebilecek, böylece eğitimlerin yaygınlığı artacak.

Ulusal Ajans tarafından örnek proje seçilen “Perakendecilik Alanında Yetkinliklerin Geliştirilmesi" projesinin detayları 1 Ekim Perşembe günü Bursa'da gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında katılımcılarla paylaşıldı.

Proje ortakları ve sektör temsilcileri 19-21 Ekim tarihlerinde Köln'de yapılan toplantıda, içerik çalışmalarına devam edildi. Proje kapsamındaki ulusötesi görüşmeler, 2-4 Aralık 2015 tarihlerinde Lizbon'da ve 1-3 Şubat 2016 tarihlerinde Helsinki'de yapılacak toplantılarla devam edecek.

Ulusal Ajans, projeyi temsilen GPD ve KMD'yi, projenin kısa bir tanıtımı ve iş tabanlı eğitim konularını görüşmek üzere 11 Kasım’da gerçekleştirilecek olan Mesleki Eğitim İş Tabanlı Öğrenme Tematik İzleme Toplantısı için Ankara’ya davet etti.