Basın

HABERLER

Tüm Haberler

Perakende yatırımları, teknolojiyi takip ederek sürecek

Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, yaptığı açıklamada, öncelikle KMD’nin tüm üyeleriyle birlikte Türkiye’nin içinde bulunduğu süreçte ekonominin daha da güçlenmesi için belirlediği hedefler doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Türkiye’ye yönelik darbe girişiminin halk ve devlet büyüklerinin yoğun çabalarıyla aşıldığını vurgulayan Özpamukçu, KMD’nin, bunu takip eden süreçte ekonomide önemli bir rol üstlenen üyeleriyle birlikte çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdüreceğine dikkat çekti.

Özpamukçu, bunun somut yansımalarından biri olarak, bu yıl üçüncüsünü düzenleyecekleri KMD Perakende Teknolojileri Sempozyumu’nun hedeflendiği tarihten hiçbir sapma olmadan düzenlenecek olmasını gösterdi. Diğer yandan, geçen yıl Türkiye’nin hemen her şehrinden 300 üst düzey yönetici ve uzmanın buluşmasına sahne olan sempozyuma, büyük bir ilgi olduğunu da vurgulayan Alp Önder Özpamukçu, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Teknoloji, yaşamın her alanında olduğu gibi işlerimizin işleyişinde de bir vazgeçilmez. Tüketici davranışlarında, süreçlerimizde, bizi düzenleyen mevzuatta sürekli bir değişim varken teknolojimizin de gelişmesi, değişmesi ve yeni yatırımlara girmemiz kaçınılmaz oluyor. Burada önemli olan ihtiyaçlarımızı tam olarak tespit edip, geleceği de öngörerek optimum maliyetle en faydalı teknoloji yatırımını yapabilmek. Buna karar verebilmek için de tüm gelişmeleri takip ederek, Perakende Teknolojileri Sempozyumu gibi etkinliklerimizde tüm paydaşlarımızla bir araya gelerek bilgilerimizi güncel tutmalıyız. 2016 yılı zor bir yıl oldu, ancak tüketicimizin ihtiyaçlarını karşılamak için yatırımlarımızı daha verimli hale getirerek yolumuza devam ediyoruz. Bu yolda, teknolojiden her geçen gün daha da çok faydalanacağımız kesin.”