Basın

HABERLER

Tüm Haberler

KMD'nin yeni Başkanı Tekin Acar oldu

Mobilya, ev geliştirme, teknoloji, kişisel bakım, kozmetik, aksesuar, hobi, kırtasiye, sinema, eğlence gibi, gıda ve hazır giyim dışında kalan modern perakendecilerin temsilcisi Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Olağan Genel Kurulu 31 Ocak 2017 Salı günü, dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Derneğin geçmiş dönem faaliyetleri ve mali durumu hakkında bilgilerin üyelerle paylaşıldığı toplantıda, Yönetim ve Denetim Kurulu seçimleri yapıldı.

Genel Kurul sonrasında yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımı yapıldı. KMD’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı TekinAcar Cosmetics Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar oldu. Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevine Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevine ise Tekzen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin seçildi.  

KMD’nin 2017-2018 dönemi Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu şöyle oluştu:

 

Yönetim Kurulu Başkanı: Tekin Acar, TekinAcar

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Alp Ö. Özpamukçu, Koçtaş          

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Murat Gigin, Tekzen

 

Yönetim Kurulu Üyeleri:

Ahmet Yanıkoğlu, Watsons

Ali Tutuk, NT

Arif Bayraktar, Bimeks

Bahadır Özbek, Gratis

Beyhan Figen, Sephora

Bülent Gürcan, Teknosa

Cem Sunman, Toypa

Erkmen Onbulak, Zorlu

Fatih Karaca, Karaca

Filiz Ecet, L’Oreal

Hüseyin Mutuş, Smartplay

Kerim Nişel, Ikea

Mehmet T. Nane,

Murat Demiroğlu, Nebim

Mustafa Akdoğan, Turkcell

Osman Suat Demirel, Tepehome

Selin Doğaneli Özyüksel, Crate&Barrel

Serhan Tınastepe, Simport

Sinan Kızıldağ, Vodafone

Tarkan Özkan, Mudo

Ümit Önal, TürkTelekom

Yenal Gökyıldırım, Mediamarkt

 

Denetim Kurulu Üyeleri:

Adnan Akan, PWC

Ayten Karahan Hasgül , Tanı

Eser Ersoy, Eczacıbaşı - Intema

İhsan Alper Türkay, Xplace

İlhan Gülay, Gülaylar

Tunç Akman, KorEkip

 

İki dönem boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmüş olan Alp Önder Özpamukçu, “Birçok kategoriyi temsil eden, dolayısıyla çok farklı gündemleri yöneten derneğimiz, üyelerimizin de katkılarıyla ses getiren projeleri başarıyla sürdürüyor. Derneğimiz misyonu çerçevesinde bu başarılı projelerin sürdürülmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. 

 

Derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar, projelerin aynı hızla sürdürülerek sektörün gelişimi ve önünün açılması için çalışmalara ağırlık verileceğini belirtti. Tekin Acar, “Yeni Yönetim Kurulumuz, her zaman olduğu gibi, üyelerimizin değerli destekleriyle başarılı işlere imza atmaya devam edecek. Gıda ve hazır giyim dışında kalan perakendeyi temsil eden derneğimiz,  sektörümüzü ilgilendiren tüm mevzuata ilişkin çalışmalarını kapsamlı olarak sürdürecek. Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Perakende Teknolojileri Sempozyumu, yine büyük ses getirecek. Diğer sektörel dernekler, federasyonumuz ve kamu kurumlarıyla işbirliklerimiz ve yeni projelerimiz tüm hızıyla devam edecek.” dedi.

Toplantıya katılan üyelere 2017 yılı için planlanan çalışmalar hakkında bilgi verilirken, özellikle e-learnretail – Perakende Eğitim Programı ve PERAVOC Perakende Mesleki Yeterlilik Geliştirme ve Belgelendirme Merkezi projeleri gibi sektörün geleceğine yatırım niteliğindeki eğitim-istihdam çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürüleceği belirtildi.