Basın

HABERLER

Tüm Haberler

Perakendecilerden sektörü geleceğe taşıyan "en iyi teknoloji çözümleri"ne ödül

 

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), 3 Ekim 2017’de dördüncüsünü düzenlediği “Perakende Teknolojileri Konferansı”nda “En İyileri” belirledi.

Perakende sektörüne en çok fayda sağlayan teknoloji çözüm ortaklarının motivasyonunu yükseltmek, sağladıkları faydaları ortaya koyabilmek kadar en iyi çözümlerin global arenada da tanıtılmasına odaklanan “PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri” sahiplerini buldu.

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), bu yıl 4. defa yüzlerce profesyonelin katılımıyla 3 Ekim 2017’de gerçekleştirdiği “ KMD 4. Perakende Teknolojileri Konferansı” bünyesinde “PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri” kazananları açıklandı.

“En İyi Teknoloji Ödülü”, perakende işletmelerinin stoklarını kontrol etmelerine, ödeme sistemlerini geliştirmelerine, satışlarını artırmalarına, müşteri hizmetlerini geliştirmelerine, süreçlerini yönetmelerine yardımcı olan, perakende teknolojilerindeki yenilikleri içeren programlar-yazılımlar-uygulamalar ve bu çözümleri geliştiren teknoloji çözüm ortaklarına veriliyor.

EN İYİ TEKNOLOJİ ÖDÜLÜ OBASE VE İNİNAL’A

PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri’nde OBASE, Veriye Dayalı Akıllı Stok Yönetimi çözümü ile ve İNİNAL, Sadakat Programı ve Ödeme Altyapısı çözümü ile “En İyi Teknoloji” ödüllerine layık görüldüler.

Teknoloji girişimcilerinin teşvik edilmesi amacıyla, VİSPERA, Görüntü Tanıma Servisi çözümü ile ve KIRKİKİ, Enstrüman Tablet çözümü ile “Jüri Teşvik Ödülü” kazandılar.

KMD Yönetim Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, bu tür ödüllerin girişimcileri teşvik ettiğine ve önünü açtığına değinerek, “Ödül başvurularını değerlendirirken çok farklı çözümlerle karşılaşarak, yerli girşimcilerimizin bu çalışmalarından büyük gurur duyduk. Bu tür yarışlar, daha iyi çözümler geliştirmek için teknoloji girşimcilerinin önünü açarken biz perakendecilerin de yatırım kararları için önemli referanslar haline gelmelerini sağlıyor. Sonuçlarımızı açıkladıktan sonra birçok perakendecinin kazanan firmalarla işbirliğine gideceğine inanıyoruz. Gelecek yıllarda ödül programımıza daha yoğun katılımın olmasını bekliyoruz.” dedi.

Toplamda 15 projenin yarıştığı ödül programında tüm başvurular jüri tarafından değerlendirildi. PE-TEK Jürisi’nde yer alan isimler şu şekilde:

  • Watsons Türkiye Genel Müdürü Ahmet Şükrü Yanıkoğlu
  • Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu
  • Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş
  • TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan
  • Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ercan Öztemel
  • Migros Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Kerim Tatlıcı
  • Boyner OmniChannel Teknoloji Direktörü Sedat Yıldırım
  • KMD Yönetim Kurulu Başkanı ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım