Basın

HABERLER

Tüm Haberler

Sürdürülebilirlik Sempozyumu'nda perakende örnekleri paylaşıldı

Sürdürülebilirlik kavramı son yıllarda, sosyal sorumlulukla yapılan ve sadece çevreyi korumaya yönelik projelerden daha çok bir iş yapma modeline dönüşmüş durumda. Üzerinde yaşadığımız dünyayı korurken ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hedeflerken, tüm süreçlerimizde bu hedefi en başa koymamız artık başarının sırrı haline geldi.

Tüketiciyle en yakın ilişkide olan perakende sektörünün değerli oyuncularının sürdürülebilirlik yolunda yaptığı çalışmalar, edindikleri deneyimler ve sağladıkları faydalar 16 Kasım 2017 Perşembe günü saat 09:30 – 13:00 arasında Tekfen Tower Konferans Salonu’nda düzenlenen "Sürdürülebilirlik Sempozyumu"nda tüm sektörle paylaşıldı. Organize gıda perakende sektörünün temsilcisi konumundaki Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) işbirliği ile düzenlenen “Sürdürülebilirlik Sempozyumu”nda, gerçekleştirdikleri projelerle perakende sektöründe örnek olarak gösterilen perakendeciler sahnede ağırlandı.

Plastik poşetlerin satılır hale getirilmesi ile sağlanan çevresel katkı, kırsal kalkınma projeleriyle sağlanan ekonomik gelişim, gıdada atık ve kayıpların önlenmesi yolundaki çalışmalar, enerji tasarrufuna ve çevreye yönelik etkili tedbirler gibi başlıca projelerin etki ve sonuçlarının açıklandığı sempozya perakende sektöründen yaklaşık 100 profesyonel katıldı. Bir iş modeli olarak sürdürülebilirliği süreçlerine daha fazla dahil etmek isteyen perakende sektörünün değerli oyuncuları, Chep katkılarıyla düzenlenen sempozyumdaki bilgi paylaşımından fazlasıyla yararlandıklarını dile getirdiler.

Sempozyumdaki sunumları, ilgili linklerden inceleyebilirsiniz:

TEMA - Deniz Ataç sunumu için tıklayınız

ESCARUS - Ece Sevin sunumu için tıklayınız

CHEP - Şafak Aktekin sunumu için tıklayınız

KMD - Filiz Ecet sunumu için tıklayınız

TEKZEN - Mehmet Cem Kızılkaya sunumu için tıklayınız

METRO - Bilge Ceylan sunumu için tıkalyınız

KOÇTAŞ - Hacer Yıldırım sunumu için tıklayınız

SUN GRUP - İlknur Nalçakan sunumu için tıklayınız