Basın

HABERLER

Tüm Haberler

Udentify, En İyi teknoloji Ödülünün sahibi oldu

Perakende sektörüne en çok fayda sağlayan teknoloji çözüm ortaklarının motivasyonunu yükseltmek, sağladıkları faydaları ortaya koyabilmek kadar en iyi çözümlerin global arenada da tanıtılmasına odaklanan “PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri” sahiplerini buldu.

PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri’nde UDENTIFY, “Mağazalarda Ziyaretçi Deneyim Takibi” çözümü ile “En İyi Teknoloji Ödülü”ne layık görüldü.

Teknoloji girişimcilerinin teşvik edilmesi amacıyla, “Viola” çözümü ile KIRKİKİ ve “Vardiya Robotu” çözümü ile KOÇSİSTEM firmaları da “Jüri Teşvik Ödülü” kazandılar.

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), bu yıl 5. defa yüzlerce profesyonelin katılımıyla 2 Ekim 2018’de gerçekleştirdiği “ KMD 5. Perakende Teknolojileri Konferansı” bünyesinde “PE-TEK Perakende Teknolojileri Ödülleri” kazananları açıklandı.

“En İyi Teknoloji Ödülü”, perakende işletmelerinin stoklarını kontrol etmelerine, ödeme sistemlerini geliştirmelerine, satışlarını artırmalarına, müşteri hizmetlerini geliştirmelerine, süreçlerini yönetmelerine yardımcı olan, perakende teknolojilerindeki yenilikleri içeren programlar-yazılımlar-uygulamalar ve bu çözümleri geliştiren teknoloji çözüm ortaklarına veriliyor.

YARIŞMALAR, GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNÜ AÇIYOR

KMD Yönetim Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, bu tür ödüllerin girişimcileri teşvik ettiğine ve önünü açtığına değinerek, “Ödül başvurularını değerlendirirken çok farklı çözümlerle karşılaşarak, yerli girişimcilerimizin bu çalışmalarından büyük gurur duyduk. Bu tür yarışlar, daha iyi çözümler geliştirmek için teknoloji girişimcilerinin önünü açarken biz perakendecilerin de yatırım kararları için önemli referanslar haline gelmelerini sağlıyor. Sonuçlarımızı açıkladıktan sonra birçok perakendecinin kazanan firmalarla işbirliğine gideceğine inanıyoruz. Gelecek yıllarda ödül programımıza daha yoğun katılımın olmasını bekliyoruz.” dedi.

Ödül programında tüm başvurular jüri tarafından değerlendirildi. PE-TEK Jürisi’nde yer alan isimler şu şekilde:

  • Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu
  • Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş
  • TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan
  • Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ercan Öztemel
  • Migros Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Kerim Tatlıcı
  • Watsons Türkiye Genel Müdürü Mete Yurddaş
  • KMD Yönetim Kurulu Başkanı ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım