Basın

HABERLER

Tüm Haberler

Perakendeciler teknoloji konuşmak için buluşuyor

8 Ekim Perşembe günü Wyndham Grand Istanbul Levent Hotel’de gerçekleştirilecek olan KMD Perakende Teknolojileri Sempozyumu, perakendecilerin teknoloji çözüm ortaklarıyla buluşacağı ve perakende teknolojilerindeki son gelişmeleri takip edeceği bir etkinlik olacak. 

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, modern perakendenin Bilgi Teknolojilerinin yarattığı imkanlar olmadan gelişemeyeceğini ve bu alanın KMD’nin en önemli çalışma konularından biri olduğunu belirtti. 

Özpamukçu; “Hayatımızın her alanına giren teknoloji, doğal olarak perakendenin de tüm işleyişinde önemli bir yere sahip. Teknolojinin bu denli hızlı gelişimi ve etkili derecede operasyonlarımızı şekillendirmesi, perakende sektörünün bilişim teknolojisi üreten, geliştiren ve servisini veren sektörlerle daha yakın irtibat kurmasına da önayak olmuştur. Gittikçe güçlenen ve yoğunlaşan iletişim ve etkileşim sayesinde, perakende teknolojileri konulu yeni bir alan oluşmaya başlamıştır. Henüz yolun başındayken sektörler arası diyaloğun güçlendirilmesi, bu alandaki sorunların daha hızlı giderilebilmesinin de önkoşulu olacaktır.” dedi. 

Teknoloji firmaları, çözüm önerilerini sektörle buluşturacak 

8 Ekim Perşembe günü 13:45’te başlayacak olan program, günümüzün önemli konularından Big Data Analitiği’nin gelecekte nereye gideceğinin görüşüleceği panelle devam edecek.

Sempozyumun en önemli katkısı, sektöre teknolojik çözüm üreten firmalara, ürünlerini ve uygulama örneklerini anlatma imkanı sağlaması olacak. Teknoloji firmalarının 10’ar dakikalık sunumlarla kendi çözümlerini tanıtacağı oturumun ardından sempozyum, alışverişçi jenerasyonunun değişiminin ele alınacağı konuşma ile sürecek.

Sempozyumun kapanış oturumunda ise, tüm sektörün gündeminde önemli bir yer tutan Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazların sektöre entegrasyonu konuşulacak. 

Perakende ve teknoloji sektörlerinin önde gelen kuruluşlarından 300 üst düzey yöneticinin ve uzmanın bir araya geleceği etkinlikle KMD; üyelerinin daha verimli bir gelecek yaratma yolunda önlerini açmayı, sektörde trend belirleyici konuma gelme yolunda ilerlemeye devam etmeyi hedefliyor.